Digimon Frontier

Trailer için buraya tıklayın.

Toei ilk başta Digimon 'un 4. sezonunu Digimon Scanners olarak koyacakdı ancak ani bir karar değişikliğiyle Digimon Frontier olarak çıkarmaya karar verdi.Aslında Scanners bana daha uygun geldi çünkü devamlı gelişen Digimonlar daha da değişti 3. sezondaki Mega değişimden sonra bu sefer kahramanlarımız taradıkları digimon oluyolar tabi biraz daha karmaşık gözüküyo aslında.Daha önceki Digimon sezonlarıyla pek bağlantılı gözükmüyor.Her kahramanımız Digimon dünyasında bir ruh gücüne sahip ve bunun sayesinde ruhunu taşıdıkları Digimon'a dönüşüyolar.Bu dönüşüme Hybrid adı verilmiş.7 Nisan 2002 den itibaren Fuji Tv de her pazar sabah 9'da yayınlanacak.6. Digimon filmide bu sezonu baz aldı.

 

HİKAYE

 

Dijital dünya yok olmak tehlikesiyle karşı karşıyadır. Bu dünya 3 melek digimon tarafında yönetilmektedir.Bu 3 meleğin ismi  Cherubimon (kerymon), Seraphimon (patamon mega) ve Ophanimon dur ama içlerinden bi tanesi, Cherubimon ayaklanmıştır ve dijital dünyanın dengesi bozulmuş ve parçalanmaya başlamıştır. Antik çağda dijital dünyayı kendi yaşamları karşılığında kurtaran 10 efsanevi savaşçı artık yoktur. En tehlikeli zamanda efsanevi savaşçıların ruhları başka bir dünyada olan çocuklara yeni bir güç sunuyorlardır.Gerçek dünyadaki bu çocuklar Digimon dünyasını girerler ve bir Digimon olurlar.

 

KARAKTERLER

Takuya Kanbara

Takuya neşeli ve enerjik bir yapıya sahiptir.5. sınıfa gitmekdedir ve futbol klubünün üyesidir.Takuya digital dünyaya onun cep telefonuna bırakılan e- maili izleyerek girer.

Dönüştüğü Digimon Agunimon dur.Agunimon Takuya 'nın gücü ve reflexlerine sahiptir.Düşmanlarına karşı ateş saldırısı kullanır

Kouji Minamoto

Kouji babasının işi yüzünden sık sık okul değiştirdiğinden dolayı arkadaşı yokdur ancak insanlarla arkadaş olmayı istemekdedir.Arkadaşları tehlikede olunca hayatı pahasına bile onları korur.

Kouji'nin dönüştüğü Digimon Wolfmondur.Wolfmon keskin hareketlere ve yakın dövüşlerde güçlüdür.

Junpei Shibayama

Junpei kartları kullanarak insanların geleceğini söyliyebiliyor ancak her zaman çok başarılı olduğu söylenemez.Grubun morali bozulduğunda moral düzeltmede Junpei 'den iyisi yok.6. sınıfa gitmektedir.

Junpei'nin dönüştüğü Digimon Blitzmondur.Blitzmon daha çok savunmada iyi bunu kabuğunu kullanarak yapıyor.

Izumi Orimoto

Grubun tek kız üyesi.2 yıl İtalya'da yaşadıkdan sonra Japonya'ya döndü.Güçlü biri olmak istemektedir aklına koyduğunu yapar genelde mantıklıdır ama arkadaş ilişkilerinde her zaman o kadar başarılı değildir.En çok istediği şeylerden biri konuşabileceği gerçek bir arkadaş bulmakdır.

Izumi 'nin dönüştüğü Digimon Fairymondur.Fairymon kanatları sayesinde uçabilir.

Tomoki Himi

Tomoki korkak gibi gözüksede oldukca zeki ve duygusaldır.Abisi ona asla zaman ayırmadığından bilgisayara vermiştir kendini.3. sınıfa gitmektedir.

Tomoki 'nin dönüştüğü Digimon Chakmondur.Küçük görünsede oldukça kuvvetli bir zırhı vardır ve saldırması zordur